Strona Główna
Strona główna GOPS Rymań
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka - 10 grudnia PDF Drukuj Email

To przede wszystkim święto osób, zaangażowanych w działania na rzecz poszanowania praw i wolności człowieka. Historia pokazuje, jak wiele osób, z różnych kontynentów i kultur, wkładało wysiłek w walkę o prawa człowieka. Wiele z tych osób doznało z tego powodu prześladowań, skazywanych było na długoletnie wyroki więzienia lub nawet karę śmierci. Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka są okazją do uczczenia ich odwagi i osiągnięć, ale także zwrócenia uwagi na współczesne wyzwania w obszarze praw człowieka.

 

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka przypada na zakończenie 30-tej światowej Kampanii 16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć – podkreślając tym samym, że działania zorientowane na upełnomocnienie dziewczyn i młodych kobiet to działania na rzecz praw człowieka.

Miedzynarodowy Dzien Praw Czlowieka 2021.12.10

 

 

 
Mobilny Punkt Pomocy Prawnej S.O.S. dla Rodziny PDF Drukuj Email

Stowarzyszenie Pactum z Dębna uruchamia „Mobilny Punkt Pomocy Prawnej S.O.S. dla Rodziny”. Uzyskamy w nim bezpłatnie porady z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Z porad można skorzystać telefonicznie lub mailowo od 22 listopada do końca roku.

 

Więcej informacji na stronie: https://polskieregiony.pl/mobilny-punkt-pomocy-prawnej-s-o-s-dla-rodziny-w-zachodniopomorskiem/

Mobilny Punkt Pomocy Prawnej 500

 

 
Kampania "16 Dni Akcji Przeciw Przemocy" PDF Drukuj Email

16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć to międzynarodowa kampania, organizowana przez Women’s Global Leadership Institute i poświęcona wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym.

Zachęcamy do obejrzenia bezpłatnego webinarium zorganizowanego przez Stowarzyszenie Intro z Wrocławia, które dotyczy procedury Niebieskiej Karty, zakładanej w przypadku podejrzenia przemocy w rodzinie. Usłyszymy m.in.: Skąd się wzięła Niebieska Karta? Po co ją zakładać? Kto nad nią pracuje i co robi? Czy warto? Czego się spodziewać? Co jest możliwe, a co nie jest możliwe? Czy Niebieska Karta ma sens? Jak dużo jest takich zgłoszeń? Jakie są blaski i cienie NK?

FILM - O procedurze "Niebieskie Karty" po ludzku:
https://www.youtube.com/watch?v=ExHF_siNqww

 

 
Międzynarodowa kampania „16 Dni Bez Przemocy” PDF Drukuj Email

 Logo Kampania

Międzynarodowa kampania „16 Dni Bez Przemocy” jest poświęcona wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym.

Na kampanię wybrano dni pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet), a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka).

Wybór tych dat, to symboliczne podkreślenie, że prawa kobiet są niezbywalną i integralną częścią praw człowieka, a przemoc wobec kobiet jest łamaniem tych praw. W "16 dniach" mieści się także 1 grudnia (Światowy Dzień AIDS) oraz 6 grudnia (rocznica masakry w Montrealu - zastrzelenia przez młodego mężczyznę motywowanego nienawiścią do kobiet i sprzeciwem wobec ich emancypacji kilkunastu absolwentek, które miały odebrać dyplomy ukończenia uczelni technicznej).

 

Czemu służy Kampania?

Wspólnym celem osób i organizacji z całego świata, zaangażowanych w Kampanię 16 Dni Akcji, jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy wobec kobiet poprzez:

  • rozwój świadomości, iż przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka,
  • wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,
  • budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet,
  • zastosowanie metod pozwalających na rozwijanie i odkrywanie nowych i skutecznych strategii,
  • wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie, organizujących się by przeciwdziałać przemocy wobec kobiet,
  • tworzenie narzędzi nacisku na rządy, aby wywiązały się z obietnic powstrzymania przemocy wobec kobiet.

 

Zobacz film i udostępniaj go: https://www.youtube.com/watch?v=Zzung1KXgc8

 

Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć na stronach:

Polska strona kampanii: http://kampania16dni.pl

Międzynarodowa strona kampanii: https://16dayscampaign.org

 
Rymańskie Senioralia 2021 - podsumowanie PDF Drukuj Email

Senioralia 2021 001 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

To było prawdziwe podsumowanie ostatnich lat działalności Klubu Seniora „Pod Aniołami”, działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w gminie Rymań. Aż trudno uwierzyć, że do Klubu Seniora należy obecnie ok. 80 seniorów!

Zaczęliśmy mszą w miejscowym kościele, którą w intencji seniorów celebrował proboszcz miejscowej parafii, ksiądz Józef Ciupiński. Zaskoczeniem było pięknie przygotowane kazanie skierowane bezpośrednio do seniorów.  

Później wszyscy przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyły się dalsze przedsięwzięcia Rymańskich Senioralii. Sala była pięknie udekorowana, głównie pracami wykonanymi przez seniorów. Wszędzie wisiały obrazy malowane przez seniorów (to było zadanie na zimowe wieczory), była wystawa porcelany, którą również malowali seniorzy, wystawa latawców przygotowanych na spotkanie z przedszkolakami oraz wystawa jesiennych prac z surowców naturalnych wykonana przez naszą koleżankę Laurę. Do tego przygotowano również wiele przeróżnych, kolorowych przekąsek i ciast, aby uczestnicy spotkania mogli się posilić. Wszystko to nadawało niesamowity klimat w całej sali.

Czytaj całość ...
 
Debata społeczna "Bezpieczeństwo Seniora" - 26.10.2021 PDF Drukuj Email

Debata spoleczna Bezpieczenstwo Seniora Policja 26.10.2021

 
RYMAŃSKIE SENIORALIA - 23.10.021 r. PDF Drukuj Email

Senioralia 2021.10.23 Plakat 500px

 
Spotkanie z historią ,,NAPOLEON BONAPARTE I KOBIETY’’ PDF Drukuj Email

Spotkanie NAPOLEON I KOBIETY 2021.10.05

 
KOŁOBRZESKIE MIĘŚNIAKI WSPIERAJĄ DZIECIAKI PDF Drukuj Email

KOLOBRZESKIE MIESNIAKI WSPIERAJA DZIECIAKI

 
300+ SPOTKANIE Z EKSPERTEM ZUS - 13.08.2021 r. PDF Drukuj Email

SPOTKANIE Z EKSPERTEM ZUS 2021.08.13

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 32

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Ankieta

Jakie problemy społeczne występujące w Gminie Rymań są wg Państwa najpilniejsze do rozwiązania?